KOMATECH Sp. z o.o.

Filc techniczny

Filc techniczny jest materiałem o strukturze całkowicie złożonej z naturalnych włókien, powiązanych w procesie mechanicznym, fizycznym i chemicznym. Filc jest jednym z najstarszych wyrobów włókienniczych wytwarzanych przez ludzi, prawdopodobnie starszym od tkactwa.

Filc uszczelkarski

Filc techniczny znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Filce stosuje się do wyrobu kapeluszy, beretów, obuwia, różnego rodzaju tarcz polerskich, uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych, jak również na okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów. W uszczelnieniach wykorzystywany jest do wykonywania podkładek i uszczelek spełniających rolę uszczelnień amortyzatorów czy wypełnień wibroizolacyjnych. Natomiast kształtki filcowe nasycone środkami smarnymi spełniają rolę elementów dozorujących smary i oleje.
Specyfikacja produktu:
Grubość: od 2 mm do 30 mm
Gęstość: 0,34 g/cm3
Szerokoś: 1,80 m
Kolor: Biały / Szary

Filc techniczny dostępny jest w postaci beli oraz w postaci płyt o wymiarach 1000 x 1000.

Filc polerski

Filc polerski wykorzystywany jest do obróbki wykańczającej, która ma na celu uzyskanie żądanej gładkości i połysku powierzchni przedmiotu polerowanego wykonanego najczęściej z metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Dostępny w różnych formatach i kształtkach. W ofercie posiadamy filc biały i szary w rolkach, z możliwością wycięcia kształtu wybranego przez klienta.
Specyfikacja produktu:
Grubość: od 3 mm do 30 mm
Gęstość: od 0,44 g/cm3
Szerokość: 1,80 m 
Kolor: Biały
Copyright Nazwa.pl