KOMATECH Sp. z o.o.

Szczeliwa

Ogromna różnorodność parametrów technicznych, największa skuteczność oraz szerokie zastosowanie – to podstawowe zalety oferowanych Państwu szczeliw oraz sznurów uszczelniających, dostępnych w różnych wymiarach i formach. Do produkcji sznurów statycznych i uszczelnień, wykorzystywane są wysokiej jakości tworzywa, takie jak grafit, PTFE (teflon) czy włókna węglowe i aramidowe. Wykorzystujemy doświadczenie zatrudnionych w firmie specjalistów aby zaspokajać największe oczekiwania Klientów, reprezentujących różnorodne gałęzie przemysłu. Zapewniamy profesjonalną obsługę, a także fachowe doradztwo w przypadku, gdybyście nie mieli Państwo pewności, które rozwiązanie z naszej oferty będzie dla Was optymalne.

Szczeliwa do połączeń dynamicznych

Szczeliwa do połączeń dynamicznych są najczęściej stosowanym uszczelnieniem w technice pompowej. Znajdują zastosowanie w armaturze i wszędzie tam, gdzie występują ruchy obrotowe, posuwisto-zwrotne lub ich połączenie. Stosowane obecnie do ich wytwarzania materiały (grafity, teflony, włókna węglowe i aramidowe) pozwalają na pracę tych uszczelnień w różnych nawet bardzo agresywnych środowiskach i przy szerokim spektrum temperatur. Kombinacje w/w przędz pozwalają na kształtowanie własności szczeliw i dopasowanie ich do wymaganych warunków pracy Wszystkie szczeliwa będące w naszej ofercie mają przekrój kwadratu o boku od 4 do 50 mm. istnieje jednak możliwość wykonania szczeliw pod indywidualne zapotrzebowanie zleceniodawcy.

Sznury do połączeń statycznych

Sznury stosowane są w procesie uszczelniania połączeń statycznych tzn. takich, w których nie występuje zjawisko ruchu względnego oraz przy wykonywaniu termoizolacji. W zależności od charakteru pracy, stosowane są różnego rodzaju przędze szklane, ceramiczne i organiczne, wypełnienia, impregnaty oraz sploty. Równie często stosowane są kombinacje przędz, które pozwalają na uzyskanie optymalnych parametrów użytkowych. Materiały z których są wykonane czynią je odpornymi na większość agresywnych czynników chemicznych poza: fluorem, silnymi alkaliami, kwasem fosforowym, kwasem fluorowodorowym, siarkowym i siarkawym. Dodatkową ich zaletą jest odporność na procesy gnilne, grzyby i bakterie. Wszystkie sznury oferowane są w przekrojach standardowych: kwadratowym i okrągłym oraz o niestandardowym przekroju prostokątnym. Wysokość przekroju poprzecznego od 3 do 80 mm, istnieje jednak możliwość wykonania sznura pod indywidualne zamówienie klienta.
Copyright Nazwa.pl